Joseph Prince: Bądź pełen świadomości Boga

1 Kor. 2:12
A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.

Zapewne znasz historię o tym jak Dawid przy pomocy procy i kamienia, zabił Goliata, ponad trzy metrowego filistyńskiego wojownika. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Dawidowi to się powiodło, podczas gdy inni z armii Izraela nawet nie ośmielili się, stanąć twarzą w twarz z Goliatem?

Sekretem Dawida było to, że miał świadomość wyłącznie zwycięstwa a nie porażki, ponieważ znał Boga, który ratował go niejednokrotnie.

Możesz sobie wyobrazić jak mówi do Saula: „Sługa twój pasał owce ojca swego i bywało tak, że przyszedł lew lub niedźwiedź i porwał jagnię z trzody. Wtedy ja biegłem za nim, pokonywałem go i wyrywałem je z paszczy jego; a jeśli rzucił się na mnie, to go chwytałem za grzywę, tłukłem i zabijałem go. Otóż lwa i niedźwiedzia kładł trupem sługa twój i ten Filistyńczyk nieobrzezany będzie jak jeden z nich, ponieważ lżył szeregi Boga żywego. Pan, który mnie wyrwał z mocy lwa czy niedźwiedzia, wyrwie mnie też z ręki tego Filistyńczyka.” (1 Sam. 17:34-37).

Dawid był świadomy tego, co Bóg zrobił dla niego. Wiedział, że Bóg jest dla niego, kocha go, sprzyja mu i znowu da mu zwycięstwo. Mój przyjacielu, ty także możesz sobie przypomnieć, że ten sam Bóg, który zrobił ogromne rzeczy dla ciebie w przeszłości, zrobi je dla ciebie jeszcze raz.

Bądź jak Dawid, który był świadomy wyłącznie Bożej dobroci i wierności. Nie bądź jak armia Izraela. Oni byli świadomi negatywnych słów Goliata. Wierzę, że musieli ze sobą rozmawiać o jego groźbach, powtarzać jego słowa innym i w rezultacie ich serca były napełnione strachem (1 Sam. 17:11,24).

Umiłowany, nie karm się negatywnymi słowami człowieka czy diabła. Spowoduje to tylko, że będziesz zaniepokojony i strachliwy. Karm się Bożym Słowem przez czytanie Biblii i słuchanie nauczań o tym kim jesteś w Chrystusie i co On zrobił dla ciebie. Napełniaj się Słowem Bożym, aż będziesz pełen Ducha i świadomości Boga, abyś mógł poznać rzeczy, które zostały dane ci za darmo przez Niego!

Myśl na dzisiaj
Ten sam Bóg, który zrobił ogromne rzeczy dla ciebie w przeszłości, zrobi je dla ciebie jeszcze raz.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This