Joseph Prince: Bitwa należy do Pana

2 Kron. 20:15
Wy się nie bójcie i nie lękajcie tej licznej tłuszczy! Gdyż nie wasza to wojna, ale Boża.

W obliczu problemu bądź wyzwania, mamy skłonność do zadawania sobie pytania: „Co ja mam zrobić?”. A mający dobre intencję członkowie rodziny i przyjaciele przyjdą i spytają: „Co tyzamierzasz zrobić?”.

Jehoszafat stanął w obliczu mnóstwa wrogów. Ale zamiast skupiać się na tym co zrobi, modlił się: „Boże nasz! Czy ich nie osądzisz? Bo myśmy bezsilni wobec tej licznej tłuszczy, która wyruszyła przeciwko nam; nie wiemy też, co czynić, lecz oczy nasze na ciebie są zwrócone” (2 Kron. 20:12).

Kiedy zwracamy nasze oczy ku Bogu, będziemy słyszeć jak mówi: „Wy się nie bójcie i nie lękajcie tej licznej tłuszczy! Gdyż nie wasza to wojna, ale Boża… Nie waszą rzeczą będzie tam walczyć, ustawcie się tylko i stójcie, i oglądajcie ratunek Pana…” (2 Kron. 20:15,17).

Ale spokojne stanie jest ostatnią rzeczą na jaką mamy ochotę, gdy wróg występuje przeciwko nam. Jest to również najtrudniejsza rzecz do zrobienia, ponieważ czujemy, że nie możemy po prostu stać i nic nie robić – musimy próbować ratować sytuację. Ale Bóg chce, abyśmy stali spokojnie i ujrzeli Jezusa – nasze ocalenie – walczącego za nas.

Co więc zrobisz następnym razem, gdy staniesz w obliczu bitwy i nie będziesz wiedział co robić? Jehoszafat wysłał swoich śpiewaków, którzy mieli iść przed żołnierzami i ogłaszać: „Wysławiajcie Pana, albowiem na wieki trwa łaska jego” (2 Kron. 20:21). Niektórzy ludzie będą się zastanawiali: „Czy to znaczy, że mam po prostu śpiewać i nie robić nic innego, gdy mam problem?”. Nie, to nie jest to, co chce powiedzieć.

Rób to czego sytuacja wymaga ale nie martw się i nie pokładaj nadziei w tym co robisz. Jak Jehoszafat odpocznij i zaufaj Jego łasce, która trwa na wieki. Kiedy to zrobisz, Bóg zamieni twoje pole walki w Dolinę Beraka. Beraka to znaczy „błogosławieństwa”. Dzieci Izraela dały polu bitwy tę nazwę, ponieważ aż trzy dni zabrało im zgromadzenie wszystkich łupów wojennych. Bóg zamienił ich sytuację w wielkie błogosławieństwo (2 Kron. 20:25-26).

Czy masz bitwę do stoczenia? Stój spokojnie i zobacz wybawienie Pana.

Myśl na dzisiaj
Bóg chce, abyśmy stali spokojne i ujrzeli Jezusa – nasze ocalenie – walczącego za nas.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This