Joseph Prince: Bóg jest ci przychylny, bo Cię kocha

1 Jan. 4:19
My miłujemy, bo On pierwszy umiłował nas. (Przekład dosłowny)

Czy kiedykolwiek otrzymałeś tak wielką przychylność, że zastanawiałeś się dlaczego? Mój przyjacielu, to dlatego, że Bóg cię hojnie obdarowuje Swoją łaską – niezarobioną, niezapracowaną, niezasłużoną przychylnością. I robi On to, ponieważ cię kocha.

Kocham czytać starotestamentową historię Rut, młodej Moabickiej wdowy, ponieważ mówi ona o niesamowitej Bożej łasce. W momencie gdy Rut zaczęła polegać na Bożej łasce i przychylności, miała pełen dostęp do Jego błogosławieństw. Spośród wszystkich pól w Betlejem, Jego łaska zaprowadziła ją na pole, które należało do Boaza, który był nie tylko bogatym kawalerem, ale także krewnym jej teścia (Rut 2:3). Boaz był zatem jej potencjalnym krewnym-wykupicielem – kimś kto mógł wybawić ją od jej trudnej sytuacji jako biednej i bezdzietnej wdowy.

Boaz był przychylny Rut od momentu, gdy ją zobaczył. Rut nie była nawet Żydówką, jednak on troszczył się o jej bezpieczeństwo, mówiąc jej, aby nie zbierała kłosów na innych polach i trzymała się blisko jego młodych kobiet. Kazał też młodym mężczyzną pracującym dla niego nie zaczepiać jej i pozwolił pić wodę, którą oni naczerpywali.

Podczas posiłków, posadził ją obok żniwiarzy, chociaż była tylko kłosarką, która zbierała to, co oni upuścili lub pominęli. Oprócz tego dał jej prażone ziarno, upewniając się, że zjadła i że jest nasycona oraz że zostały jej resztki, które mogła zanieść swojej teściowej (Rut 2:1-18).

Rut po prostu wierzyła, że znajdzie przychylność na polu i Bóg umieścił ją we właściwym miejscu o właściwej porze, tak że mógł On otworzyć wielkie drzwi błogosławieństw dla niej.

Czy wiesz, że Boaz jest pięknym obrazem naszego Pana Jezusa? Biblia mówi, że „On pierwszy umiłował nas”. Jezus widział cię i pokochał cię pierwszy, na długo przed tym jak Go poznałeś czy pokochałeś. I On jest przychylny tym, których kocha.

Umiłowany, nie ma potrzeby walczyć czy starać się, aby być zakwalifikowanym do Bożej przychylności i błogosławieństw. Jego przychylność jest nad tobą, ponieważ On pierwszy pokochał ciebie. Wystarczy, że zaufasz Jego miłości do ciebie i zobaczysz Jego przychylność przynoszącą obfitość błogosławieństw w twoim życiu!

Myśl na dzisiaj
Bóg cię hojnie obdarowuje Swoją łaską – niezarobioną, niezapracowaną, niezasłużoną przychylnością – ponieważ cię kocha.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This