Joseph Prince: Jaki Ojciec, taki Syn

Rzym. 8:16
Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

Wszystko wydaje na świat zgodnie ze swoim rodzajem. Psy rodzą szczenięta, koty rodzą kocięta, a tygrysy rodzą młode tygrysiątka. W ten sam sposób, kiedy rodzisz się na nowo, jesteś zrodzony z Boga. Jesteś dzieckiem Najwyższego Boga. On jest twoim Ojcem i nie widzi ciebie w ciele. On widzi cię w Duchu. A Jego Duch świadczy razem z twoim duchem, że jesteś Jego dzieckiem.

Więc kiedy diabeł przychodzi do ciebie i mówi: „Cóż, twój ojciec zmarł na raka, jego ojciec zmarł na raka i ty też umrzesz na raka, tak jak twój ojciec”, musisz wiedzieć w swoim sercu, że jesteśjak twój Ojciec – twój Ojciec w niebie! Powiedz: „Jestem dzieckiem Najwyższego Boga. On nie ma raka, więc także i ja nie mam!”.

Mój przyjacielu, gdy jesteś zrodzony z Boga, jesteś zrodzony, aby wygrywać. Ponieważ twój Tatuś Bóg jest zwycięzcą, ty także nim jesteś! Kiedy wstajesz rano, powiedz: „Jestem zwycięzcą, bo Bóg jest zwycięzcą!”.

Kiedy mówisz, że nie możesz sobie pozwolić na coś, czego potrzebujesz, to zapomniałeś, do której rodziny teraz należysz. Zostałeś zrodzony na nowo w bardzo bogatej rodzinie – twój Ojciec jest właścicielem każdego zwierzęcia w lesie i tysięcy bydła na wzgórzach (Ps. 50:10)! Masz Tatusia Boga w niebie, który jest w stanie zaspokoić wszystkie twoje potrzeby (Filip. 4:19). Nawet jeśli nie masz teraz za wiele pieniędzy, nie przejmuj się. Po prostu poproś Boga o zaopatrzenie, ponieważ twój niebiański Ojciec jest bogaty.

Kiedy ktoś mówi ci o problemie i pyta: „Co mamy z tym zrobić?”, powinieneś powiedzieć: „Nie przejmuj się. Porozmawiajmy z naszym Tatusiem Bogiem o tym. To nie jest problem dla niego, wiec to nie będzie też problem dla nas”.

Umiłowany, nawet jeśli wszystko dookoła wali się, twój Tatuś Bóg ciągle jest tym samym niebiańskim Ojcem, który utrzymał świat Noego na powierzchni, jego rodzinę całą i zdrową i jego majątek w stanie nienaruszonym. Twój świat nigdy się nie zawali, ponieważ jesteś umiłowanym dzieckiem Boga!

Myśl na dzisiaj
Ponieważ jesteś zrodzony z Boga, jesteś zrodzony, by wygrywać.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This