Joseph Prince: Masz zwycięstwo

Rzym. 8:37
Ale we wszystkich tych rzeczach jesteśmy więcej niż zwycięzcami przez Tego, który umiłował nas. (Tłumaczenie z NKJV)

Jeśli Słowo Boże mówi, że jesteśmy więcej niż zwycięzcami przez Chrystusa, to znaczy, że jesteśmy. Nie dopiero staniemy się, ale już nimi jesteśmy. Możemy teraz w naszym życiu doświadczać pewnych porażek czy niepowodzeń, ale tylko dobre rzeczy wynikną z naszej sytuacji, ponieważ Bóg mówi, że „we wszystkich tych rzeczach jesteśmy więcej niż zwycięzcami”.Mamy zwycięstwo!

Widzisz, Bóg umieścił nas w Chrystusie, którego wyniósł na najwyższe miejsce we wszechświecie. Nie próbujemy dostać się w zwycięskie miejsce. My już jesteśmy w zwycięskim miejscu. Nie wyznajemy Słowa Bożego, aby uzyskać zwycięstwo. Wyznajemy Jego Słowo, ponieważ już mamy zwycięstwo. Nie walczymy o zwycięstwo. Walczymy z miejsca zwycięstwa.

Diabeł spróbuje ukraść nasze zwycięstwo. Będzie atakował nas kłamstwami i strachem powodując, że będziemy świadomi naszych niepowodzeń, słabości i objawów w dziedzinach takich jak zdrowie. Ale my nie próbujemy zostać uzdrowieni. My już jesteśmy uzdrowieni, ponieważ Boże Słowo mówi, że „Jego ranami jesteśmy uleczeni” (Izaj. 53:5)

Siostra z naszego kościoła chodziła do dwóch psychiatrów. Była pod opieką psychiatryczną oraz była leczona farmakologicznie z powodu ataków paniki przez większą część jej życia. Powiedziała, że kiedy zaczęła przychodzić do kościoła i uczyć się o Jezusie, prawda Słowa Bożego zaczęła jej świtać.

Zaczęła wierzyć, że zwycięstwo nad jej stanem było już jej i zaczęła to wyznawać. Od tej pory wszystkie jej obawy zniknęły i ataki paniki ustały. Dzisiaj ma ona zdrowy umysł, jest wolna od wszystkich lekarstw jakie brała i wie, że jej życie zostało wielce błogosławione przez Jezusa, który ją kocha.

Mój przyjacielu, w momencie gdy akceptujesz Jezusa jako Zbawiciela, rodzisz się na nowo i nowa osoba wewnątrz ciebie jest więcej niż zwycięzcą. Już jesteś w zwycięskim miejscu i masz zwycięstwo nad każdym wyzwaniem w twoim życiu!

Myśl na dzisiaj
Nie walczymy o zwycięstwo. Walczymy z miejsca zwycięstwa.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This