Joseph Prince: Nic nie jest źle z Bogiem, Jego Słowem i Tobą.

Pieśń nad Pieśniami 4:7
Cała jesteś piękna, moja przyjaciółko, i żadnej nie ma na tobie skazy.

Czasami gdy nie otrzymujemy naszego uzdrowienia, przełomu, odnowienia, czy cudu nie pozostaje nam nic innego jak tylko myśleć, że coś jest z nami nie tak. Mówimy sobie: „Nic nie jest źle z Bogiem, nic nie jest źle z Jego Słowem, więc coś musi być nie tak ze mną”! Mój przyjacielu, jeśli myślisz, że twój cud zależy od ciebie, to stąpasz po niepewnym gruncie.

W starym przymierzu widzimy warunek „wszystko zależy ode mnie” stawiany człowiekowi. Bożą częścią było błogosławić Swoim ludziom, ale tylko jeśli spełniali oni swoją część przez posłuszeństwo wszystkim Jego prawom. Jeśli nie wypełniali swojej części, nie tylko nie byli błogosławieni, ale spadało też na nich przekleństwo.

W większości przypadków kończyli oni pod przekleństwem, bo zwyczajnie nie byli w stanie zachować wszystkich Bożych praw. Więc Bóg znalazł brak w tym przymierzu (Hebr. 8:7), bo mimo że chciał błogosławić człowiekowi, to grzechy człowieka sprawiały, że trudno było Mu to robić. Człowiek był słabym ogniwem.

W nowym przymierzu człowiek nie ma żadnej roli do odegrania oprócz uwierzenia i otrzymania. Nowe przymierze łaski zostało zawarte między Bogiem Ojcem a Bogiem Synem – obaj niezawodni i więcej niż zdolni zachować przymierze.

Bóg Syn jest przedstawicielem człowieka. Jezus reprezentuje ciebie i mnie. Zatem w tym przymierzu to jak wiele możemy otrzymać od Boga, zależy od tego jak dobry jest nasz reprezentant, jak doskonałe jest Jego posłuszeństwo. Oczywiście Jezus jest doskonałym człowiekiem z doskonałym posłuszeństwem. Tak więc w Nim jesteśmy zakwalifikowani do otrzymania wszystkich Bożych błogosławieństw! Musimy tylko wierzyć i otrzymywać.

Krew Jezusa została przelana dla odpuszczenia wszystkich twoich grzechów. Jesteś teraz sprawiedliwością Bożą w Chrystusie (2 Kor. 5:21). Przez Jego jedną doskonałą ofiarę, On udoskonalił cię na wieki (Hebr. 10:14). Nie ma w tobie żadnej skazy!

Dzisiaj diabeł nie ma prawa mówić ci, że nie możesz być błogosławiony, ponieważ coś jest z tobą nie tak. Tak więc podczas gdy czekasz na swój cud, powiedz: „Nic nie jest źle z Bogiem, nic nie jest źle ze Słowem i nic nie jest źle ze mną! Zamierzam otrzymać swój cud!”.

Myśl na dzisiaj
Przez jedną doskonałą ofiarę za wszystkie twoje grzechy, Jezus udoskonalił cię na zawsze.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This