Joseph Prince: Patrz na Słowo, nie na naturalne fakty

4 Moj. 21:9
I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu.

„Pastorze Prince wiem, że Bóg jest moim uzdrowicielem. Ale dlaczego ta choroba i ból nadal są obecne w moim ciele?”. Jeśli patrzyłeś do tej pory na swoją chorobę i ból, to przestań to robić i zacznij patrzyć na Jezusa. Czy wziął On twoją chorobę i ból na Siebie, czy nie?

Słowo Boże mówi: „Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie…” (Izaj. 53:4). Skoro Jezus poniósł na krzyż twoją chorobę i ból, to nie może On jej „oddać”. Nawet jeśli ciężko jest ci uwierzyć, że Jezus zapłacił za twoje uzdrowienie, zwłaszcza gdy ból jest nie do zniesienia, to prawda jest taka, że On to i tak zrobił. To skończone dzieło!

Bóg nie mówi, że twoja choroba nie istnieje ani nie każe udawać ci, że jej nie ma. Prosi On ciebie, abyś odwrócił wzrok od choroby i spojrzał na prawdę, że choroba została już osądzona na krzyżu w ciele Jego Syna.

Pewnego razu, gdy Izraelici byli jeszcze na pustyni, zostali pokąszeni przez śmiertelnie jadowite węże. Węże były prawdziwe. Ugryzienia były bolesne i śmiertelne. Bóg powiedział Mojżeszowi, aby skierował wzrok ludzi na węża z brązu umieszczonego na palu – obraz krzyża (Jan 3:14). Brąz symbolizuje sąd. Innymi słowy, węże – ich problem – były już osądzone na krzyżu.

Ci, którzy trzymali swój wzrok na brązowym wężu, żyli. Ci, którzy skupiali się na swoich ranach, zmarli. Więc przestań patrzyć na swoją chorobę. Zamiast tego, patrz na krzyż i ujrzyj, że twoja choroba została już osądzona na ciele Jezusa. On na pewno poniósł twoją chorobę i wziął twój ból na Siebie! Taka jest prawda Słowa Bożego. A Jego Słowo wypiera (zwycięża) naturalne fakty.

Mój przyjacielu, pozwalasz rządzić naturalnym faktom lub ustanawiasz Boże prawdy nad twoim problemem przez wybór na czym się koncentrujesz. Więc podejmij dzisiaj decyzję, aby nie skupiać się na faktach dotyczących twojego problemu. Zamiast tego, ustanów prawdę Bożego Słowa i skończonego dzieła Chrystusa nad twoim problemem – i żyj!

Myśl na dzisiaj
Prawda Słowa Bożego wypiera (zwycięża) naturalne fakty.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This