Joseph Prince: Świeża łaska każdego dnia

Mat. 6:34
Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.

„Jestem zaniepokojony o tę dużą sprawę biznesową, którą mam już jutro”. „Przejmuję się jutrzejszą rozmową kwalifikacyjną”. „Moje wyniki badania lekarskiego będą jutro gotowe. Obawiam się, że nie będą dobre”.

Bóg nie chce, abyś martwił się o dzień jutrzejszy. On chce abyś wiedział, że On zapewnia ci wszelką pomoc jakiej dzisiaj potrzebujesz, a kiedy nadejdzie jutro, wówczas również przyjdzie świeża pomoc od Niego.

To jest Boża zasada widoczna nawet w starym Testamencie. Kiedy dzieci Izraela były rozproszone po pustyni, Bóg dawał im świeżą mannę z nieba każdego poranka (2 Moj. 16:13-16,31). Oni nie martwili się jutrem, bo kiedy jutro przychodziło, była tam też znowu świeża manna. Bóg był ich zaopatrzeniem każdego dnia.

Dzisiaj Bożą manną jest łaska. On ci ją daje każdego dnia. Jeśli martwisz się jutrzejszą sytuacją to wiedz, że kiedy ta sytuacja nastąpi będzie też wystarczająca łaska, by stawić jej czoła. Bóg chce byś po prostu odpoczął w Jego zdolności uzdrowienia, wybawienia, ochrony i zaopatrzenia ciebie każdego dnia.

W Starym Testamencie, kiedy armie Moabitów i Ammonitów wystąpiły przeciw królowi Jehoszafatowi, Bóg powiedział zatroskanemu królowi: „Nie bójcie się i nie lękajcie… Gdyż nie wasza to wojna, ale Boża… Nie waszą rzeczą będzie tam walczyć, ustawcie się tylko i stójcie, i oglądajcie ratunek Pana… Nie bójcie się i nie lękajcie!” (2 Kron. 20:15-17).

Kiedy nadszedł następny poranek, król Jehoszafat ujrzał jak Bóg spowodował takie zamieszanie w obozie wroga, że zaczęli się nawzajem zabijać. W czasie tej rzezi w obozie wroga, Boży lud po prostu stał spokojnie i oglądał jak Bóg sam walczy za nich tak jak obiecał.

Przyjacielu, kiedy widzisz wyłaniający się problem w dniu jutrzejszym, nie bój się ani nie lękaj. Spójrz na Pana i dostrzeżesz, że jest tam dla ciebie łaska i zbawienie ku twemu ocaleniu.

Bóg chce abyś żył życiem bez stresu, a nie pełnym zmartwień i trosk odnośnie jutrzejszych problemów. Kiedy jutro nadejdzie, Jego łaska będzie dla ciebie jako twoja pomoc, ochrona, przychylność i wykonanie!

Myśl na dzisiaj
Bóg daje Ci wszelką pomoc jakiej potrzebujesz dzisiaj. Kiedy nadejdzie jutro, wówczas przyjdzie także świeża pomoc od Niego.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

1 komentarz

  1. Dziękuje uwielbiam słuchać boże słowo które jest zyciem

    Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This