Joseph Prince: Ujrzyj Jezusa zmiażdżonego za twoje całkowite uzdrowienie.

Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim. A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie…

– Jak. 5:14-15 (BW)

I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię.

– Łuk. 22:44 (BW)

Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty (zmiażdżony) za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.

– Izaj. 53:5 (BW)

[…] jarzmo będzie zniszczone z powodu oliwy do namaszczania.

– Izaj. 10:27 (tłumaczenie z NKJV)

Dlaczego Biblia mówi o namaszczaniu chorych oliwą? Czy jest coś magicznego w świętej oliwie do namaszczania? Nie, mój przyjacielu. Kiedy namaszczamy nasze chore ciała oliwą, to po prostu uwalniamy naszą wiarę w skończone dzieło Jezusa. On został zmiażdżony za nasze winy, dlatego my możemy być całkowicie uzdrowieni.

Zanim oliwa do namaszczania może być zrobiona, owoc drzewa oliwnego musi być zmiażdżony w tłoczni. Podobnie, zanim uzdrowienie mogło być nam udzielone, Jezus musiał być zmiażdżony. Jego miażdżenie zaczęło się w ogrodzie Getsemane co dosłownie oznacza „tłocznia oliwek” i było kontynuowane w czasie biczowania, kończąc się Jego śmiercią na krzyżu.

Umiłowany, zawsze kiedy używasz niszczącej jarzmo oliwy do namaszczania, dostrzegaj Jezusa zmiażdżonego za twoje uzdrowienie. Ujrzyj agonię, której doświadczył po to, aby Jego uzdrawiająca łaska mogła być ci sprawiedliwie darowana!

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This