Joseph Prince: Użyj Słowa Bożego

Mat. 4:4
A On [Jezus] odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Kiedy diabeł kusił Jezusa, Jezus zwrócił się Słowem Bożym do niego, mówiąc: „Napisano… Napisano… Napisano…” (Mat. 4:4,7,10).

Podobnie, jeżeli diabeł przypomina ci o bólu w twoim ciele, powiedz co Boże Słowo mówi: „Napisano: »Jego ranami jestem uzdrowiony!«” (Izaj. 53:5; 1 Piotr. 2:24). I powiedz Tatusiowi Bogu: „Mam Twoje Słowo na to i stoję na Twoim Słowie. Nie próbuje być uzdrowiony. Moje uzdrowienie już się dokonało. Nie obchodzi mnie to, co to ciało mówi. Ciało musi zgodzić się z Twoim Słowem, ponieważ ranami Jezusa jestem uzdrowiony!”.

A jeśli diabeł powie ci: „Spójrz na niewielkie saldo na twoim koncie w banku. Jak zamierzasz zapłacić rachunki?”, po prostu powiedz: „Nie próbuje być bogaty. Już jestem bogaty i mam Słowo Boże na to. Napisano: »Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę moją według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie« (Filip. 4:19). To nieważne ile mam w banku. Boże Słowo mówi, że gdy będzie potrzeba, będzie też zaopatrzenie!”.

Gdy dopada cię strach, nie mów sobie: „Ten strach jest głupi. Daj spokój, jakie są szanse, że to się mi przytrafi?”. Nie próbuj racjonalizować lub uzasadniać swojego strachu. Zamiast tego przemawiaj Bożym Słowem do twojej sytuacji. Powiedz: „Napisano: »Bóg nie dał mi ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia«” (2 Tm 1:7). Co jeśli strach wróci? Powtórz Boże Słowo jeszcze raz. Powiedz: „Napisano: »Bóg nie dał mi ducha bojaźni…«”.

Kiedy diabeł próbuje zwieść cię, odpowiedz mu Bożym Słowem. Jest coś w Bożym Słowie co powoduje, że nie chce on kręcić się wokół tych, którzy Je używają. To przypomina mu Jezusa, Słowo wcielone (Jan. 1:14), który sprawił, że był on bezsilny i nieskuteczny, gdy Jezus rzekł: „Napisano…”.

Myśl na dzisiaj
Zwróć się Słowem Bożym do diabła, gdy przychodzi kusić cię. Sprawisz, że będzie on nieskuteczny!

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This