Joseph Prince: Zobacz cuda, gdy dziękujesz

Jan. 11:41
Usunęli więc kamień, gdzie leżał umarły. A Jezus, wzniósłszy oczy w górę, rzekł: Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał.

Jezus prowadził życie dziękczynienia. Zawsze dziękował Ojcu za to, co miał i za to, że Go zawsze wysłuchuje, gdy się modli. To był sposób, w jaki oglądał On cuda w Swoim życiu.

W historii nakarmienia pięciu tysięcy (Jan. 6:1-13), postawą Jezusa była wdzięczność. Wziął od małego chłopca pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, następnie podziękował za nie i zaczął rozdawać. Złożył dziękczynienie za tę niewielką ilość jedzenia jaką miał i ta niewielka ilość zaczęła się mnożyć. Ludzie nie tylko zjedli, ile chcieli, ale było jeszcze 12 koszy resztek!

Więc jeśli widzisz niewielkie saldo na twoim koncie bankowym, dziękuj Bogu za to co masz. To twoje „pięć chlebów i dwie ryby”. Kiedy dziękujesz Mu, że jest On twoim dostawcą i źródłem twojego zaopatrzenia, pomimo tego jak niewiele masz, twoje „niewiele” stanie się „wiele” z resztkami!

Nawet gdy mierzysz się z niemożliwym, to rozwiązaniem ciągle jest: „Ojcze, dziękuje Ci…”. Kiedy Jezus stał na zewnątrz grobu Łazarza i ludzie odsunęli kamień, który chronił grób, nie widział On sytuacji jako beznadziejnej i niemożliwej. On po prostu podniósł swoje oczy w górę i powiedział: „Ojcze, dziękuję Ci, że mnie wysłuchałeś”. Następnie zawołał Łazarza i wyszedł on z grobu ponownie żywy!

Wskrzeszenie Łazarza, który był martwy cztery dni, było jednym z największych cudów Jezusa. A dokonał On tego, mówiąc: „Ojcze, dziękuję Ci, że mnie wysłuchałeś”. Dziękowanie było Jego sposobem na niesamowite cuda.

Mój przyjacielu, następnym razem, gdy będziesz się modlił: „Boże, proszę, zrób to dla mnie! Proszę, daj mi…”, zatrzymaj się! Zamiast tego powiedz: „Dziękuję Ci Boże, że mnie wysłuchałeś. A ponieważ wysłuchałeś mnie, dziękuję Ci, że mam to, o co prosiłem”. A gdy dziękujesz Bogu, odrobina tego co masz, pomnoży się. Twoje niemożliwe sytuację odwrócą się, aby odzwierciedlać Boże zaopatrzenie. A zmartwychwstałe życie dosięgnie cię!

Myśl na dzisiaj
Kiedy oddajesz Bogu dziękczynienie za niewiele, które masz, twoje „niewiele” zmieni się w „wiele” z resztkami!

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This