Max Lucado: Łaska Niepojęta Niezasłużona

Laska-niepojeta-niezasluzona-Max-LucadoWydawnictwo Szaron wydało kolejną książkę Maxa Lucado “Łaska”. Z dumą zostaliśmy jej patronem medialnym ponieważ ta książka stawia na nogi, zachęca, wzrusza i dodaje odwagi. Z całego serca zachęcamy do przeczytania tej książki. Warto!

Oto fragment pierwszego rozdziału:

“Ta książka zadaje głębsze pytania. Czy łaska cię zmieniła? Czy cię ukształtowała? Czy cię wzmocniła? Czy cię ośmieliła? Czy cię wytonowała? A może łaska chwyciła cię za kark i potrząsnęła tobą kiedy to było konieczne? Łaska Boga jest niepohamowana i nieujarzmiona niczym pieniące się fale, które mogą przewrócić cię do góry nogami. Łaska podąża za tobą. Zmienia twój punkt widzenia. Niepewność zamienia na Boże wsparcie. Żal staje się powodem do poprawy, nie do zagubienia. Strach przed śmiercią mija i zostaje tylko gotowość do lotu. Łaska jest głosem, który wzywa nas do zmiany i daje nam moc, dzięki której jesteśmy w stanie tej zmiany dokonać.

Kiedy spotyka nas łaska, otrzymujemy od Boga coś więcej niż miłe słowa, dostajemy od Niego nowe serce. Oddaj serce Jezusowi, a On z pewnością ci odpłaci. „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza” (Ez 36, 26).

Można to nazwać duchową transplantacją serca.

Tara Storch rozumie ten cud, jak mało kto. Wiosną 2000 roku jej trzynastoletnia córka, Taylor, zginęła w wypadku na stoku narciarskim. Tara i jej mąż, Todd, doświadczyli najgorszego koszmaru rodziców: pogrzeb, pochówek, mnóstwo pytań i łez. Zdecydowali się oddać organy córki potrzebującym pacjentom. Niewielu ludzi potrzebowało serca bardziej niż Patricia Winters. Jej serce zaczęło zawodzić pięć lat wcześniej, doprowadzając ją do takiego stanu, w którym mogła robić niewiele więcej poza snem. Serce Taylor dało Patricii szansę na nowe życie.

Tara miała tylko jedną prośbę. Chciała usłyszeć serce swojej córki. Razem z Toddem polecieli z Dallas do Phoenix i odwiedzili Patricię w jej domu, aby posłuchać serca Taylor.

Dwie matki długo się obejmowały. Potem Patricia podała Tarze i Toddowi stetoskop. Kiedy wsłuchiwali się w zdrowy rytm, czyjego serca tak naprawdę słuchali? Czy nie było to nadal bijące serce ich córki? Znajdowało się w innym ciele, ale było ono sercem ich dziecka. A kiedy Bóg słucha twojego serca, czyż nie słyszy nadal bijącego serca swojego Syna?

Jak pisał św. Paweł, „Teraz zaś już nie żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20). Apostoł wyczuwał w sobie nie tylko filozofię, ideały czy wpływ Chrystusa, ale także obecność samego Jezusa. Chrystus zamieszkał w nim i nadal to robi – zamieszkuje w każdym z nas. Kiedy doświadczamy łaski, Chrystus znajduje się w nas. „Chrystus pośród was – nadzieja chwały” (Kol 1, 27).”

Książkę do nabycia w chrześcijańskich księgarniach w całej Polsce.

 

Autor: Redakcja

Podziel się

1 komentarz

  1. Witam, sama książka jest cudowna. Niemniej mam pewne zawahanie. Na stronie 63 książki Łaska Maxa Lucado jest sformułowanie „Odmawiajmy różaniec”. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest tak również w oryginale? Jest to dla mnie rażące, bo sformułowanie to jest w kontekście różnych dobrych uczynków, które same w sobie nie prowadzą do zbawienia ale zapewne są dobre. Co tam robi tzw. modlitwa na różańcu? Nie rozumiem.

    Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This