Nowa zakładka – Czasy Ostateczne

maxresdefault-5Nowy Testament wyraźnie wskazuje, że czasy ostateczne rozpoczęły się ponad 2000 lat temu (Dz 2:17), jednocześnie opisując jak my jako chrześcijanie powinniśmy się do tego okresu przygotować.

Kiedy chodzi o kwestie nauczania zawsze trzeba zachować odpowiedni balans, taki jaki sam Jezus stosował. Głównym przesłaniem Ewangelii jest to co On dla nas zrobił na krzyżu, Jego ofiara i nasza nowa w Nim tożsamość. Ale jednocześnie nie możemy zapominać w jakich czasach żyjemy. Nawet sam Pan pytany o koniec świata, nie uciekał od odpowiedzi, ale wskazywał określone sytuacje i wydarzenia, które miały trzymać ludzi w określonym nastawieniu, postawie pielgrzymowania i bycia cały czas gotowym.

iBÓG.pl jest miejscem zbudowania i zachęty, wskazania Jego ofiary i nowej tożsamości jaką w Nim posiadamy. To jest nasze serce i główny powód istnienia strony. Jednocześnie chcemy aby na niej pojawiały się materiały dodatkowe, uzupełniające nasze poznanie, które pozwolą spojrzeć na świat w szerszej perspektywie. Stąd pomysł zakładki „Kreacjonizm” i nowej, dzisiaj rozpoczętej „Czasy ostateczne.”

W niej chcielibyśmy umieszczać przeróżne filmy, które wiążą się pośrednio lub bezpośrednio z czasami ostatecznymi. Czasami będzie to nauczanie, w innym przypadku film dokumentalny. Czasami wyda się Wam dany materiał bardzo rzetelnym i w innym przypadku pewnymi tylko przypuszczeniami. Chcielibyśmy, aby każdy z nas miał nastawienie żydów z Berei, abyśmy „badali Pisma, czy tak się rzeczy mają” (Dz 17:11) i nie osądzali tego pochopnie.

Materiały, które będziemy umieszczać służyć mają zainteresowaniu i zachęcaniu Was do własnego badania i studiowania przesłanych materiałów oraz przede wszystkim Słowa Bożego. Celem tych dodatkowych filmów jest pobudzenie Was do posiadania postawy pielgrzymów, którzy są przygotowani na Jego przyjście.

Bierzcie z tego to co Duch Święty potwierdza Wam w Waszych sercach. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This