Torben Søndergaard: Lekcja 2 – Religia czy Jezus?

Zapraszamy do przesłuchania nauczań Torbena Søndergaarda głoszącego na temat Kościoła i ostatniej reformacji. To naprawdę dobre nauczanie pozwoli Ci zobaczyć Ciało Chrystusa w nowej, wspaniałej perspektywie. Zachęcamy Was, abyście nie oceniali pochopnie, ale byli podobnego serca jak Żydzi w Berei, którzy: „przyjęli Oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.” Dz 17:11

Wszystkie nauczania – kliknij

Źródło i tłumaczenie: TLR Polska i Moc Jezusa

Author: Redakcja

Share This Post On

8 komentarzy

 1. Piekne , budujace nauczanie–dziekuje za tlumaczenie !!!!!!!!!!

  Post a Reply
 2. Kochani, bardzo jestem wam wdzięczna za te wykłady, doceniam wasz trud i zaangażowanie w budowanie Bożego Krolestwa. Proszę jesli to mozliwe, zeby byla taka opcja ściągnięcia na tablet czy komputer.mam bowiem parę siostr z ktorymi się spotykam i dziele a nie ma tam internetu. Blogoslawie was serdecznie w Jezusie Chrystusie. Zosia

  Post a Reply
  • Dziękujemy za słowa zachęty. Niestety na ten moment nie możemy wprowadzić takiej opcji, ale będziemy o tym myśleć jeśli taka jest Wasza potrzeba.

   Post a Reply
 3. bardzo bardzo dobre nauczani tylko szkoda ze nie tlumaczone torben jest to to czego od dawna mialo byc nauczane pozdrawiam

  Post a Reply
 4. Z zaciekawieniem oczekuję dalszych części ,choć w trakcie nasuwa mi się pytanie:Czy jest też tu mowa o potrzebie nawrócenia ,nowego narodzenia?
  Jeśli nie ,to działanie takie czyni z ludzi „uzdrawiaczy ” a nie dzieci Boże.
  Czy ktoś z Was przeszedł już wszystkie części tego nauczania.?
  Zaznaczam ,że w swojej młodości robiłem to samo ,tylko że w Polsce zostało to szybko stłumione i było bez echa .
  Każde jednak takie zwiastowanie zaczynało sie od uświadomienia człowiekowi w jakim jest stanie i co otrzymuje z rąk Chrystusa.
  Nie widzę ty upamiętania ,potrzeby pokuty .
  Ludzie staja się na dzień dobry działaczami .
  Czy się mylę?

  Post a Reply
  • Witaj, nie wiem, być może otrzymałes już odpowiedż na swoje pytanie o potrzebę nawrócenia i bycia nowonarodzonym. Słuchałam dość dokładnie wykładu i Torben dość często mówi tutaj o nawroceniu się a w czterdziestej ósmej minucie pada zdanie „jeżeli jestes nowonarodzony, uwierzyłeś, to idź i działaj zgodnie ze Słowem Bozym” 🙂 Zresztą, a w ogóle mam wrażenie,że Torben zwraca sie świadomie ze swoim przesłaniem do nawróconych, nowonarodzonych chrześcijan .Myślę, że nienawróceni ludzie wogóle nie pojma o czym on mówi.

   Post a Reply
 5. Narodzenie na nowo jest bardzo wazne , wtedy stajemy się dziećmi Bożymi . Bóg nas duchowo odradza, włączając nas do rodziny Bożej przez relację z Jezusem Chrystusem.To wejście w bezpośredni kontakt ze Stwórcą, nie mistyczny, nie urojony, ale rzeczywisty, odczuwalny, doświadczalny.
  Czlowiek taki musi stac sie prawdziwym chrzescijaninem rowniez w oczach Boga !!! Osoba taka musi miec bliska więz i ścisły związek z Bogiem —– Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu”. Jesli Chrystus jest centrum naszego życia, będziemy przebywać w Nim, a On w nas -to takie chrześcijaństwo bedzie PRAWDZIWE w oczach Pana.
  Musimy byc poznani przez Pana i uznani przez niebo, przez Boga i przez całe wojsko niebieskie jako prawdziwi chrześcijanie, nasze imiona musza byc zapisane w Księdze Życia. Inaczej może się zdarzyć, że Pan spojrzawszy na nas pokręci głową i powie: „Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode Mnie wy, którzy czynicie bezprawie”.nawet jesli bedziemy wolac : Panie, jakże to? Czy nie prorokowaliśmy w imieniu Twoim? w imieniu Twoim nie wypędzaliśmy demonów? Czy w imieniu Twoim nie czyniliśmy wielu cudów? Na nic sie ta nasza mowa zda -bo nie czynilismy tego jak dzieci Boze , ale jak uzdrawiacze !!! Bog zna nasze serca , On wszystko oceni.

  DOBRZE JEST BYC POSLUSZNYM BOGU !!!

  Post a Reply
  • I to jest istota zwiastowania Ewangelii.
   Wejście z „marszu ” w uzdrawianie jest na pewno nie Chrystusową metodą .
   Bowiem Jezus powiedział uczniom ” Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This