Torben Søndergaard: Lekcja 3 – Dzieje Apostolskie

Zapraszamy do przesłuchania nauczań Torbena Søndergaarda głoszącego na temat Kościoła i ostatniej reformacji. To naprawdę dobre nauczanie pozwoli Ci zobaczyć Ciało Chrystusa w nowej, wspaniałej perspektywie. W trzecim odcinku autor mówi o darach Ducha Świętego i Dziejach Apostolskich. Zapraszamy do obejrzenia.

Wszystkie nauczania – kliknij

Źródło i tłumaczenie: TLR Polska i Moc Jezusa

Autor: Redakcja

Podziel się

3 komentarze

 1. W tym „nauczaniu” ciągle brakuje mi nauczania życia chrześcijańskiego .
  Postawy ,jaką prezentował Jezus .
  Przecież istotą nauki Jezusa nie było chodzenie i uzdrawianie ,ale przede wszystkim postawa w życiu .
  Bezkompromisowość wobec obłudy ,zakłamania . grzechu i wskazywanie na Tego ,który Go posłał.
  Czy zatem nasze chrześcijańskie życie maobfitować w uzdrowienia i chrzest wodny nowo napotkanych ludzi?
  A może jednak nauka życia w nowej „ponad ziemskiej rzeczywistości ?
  Podstawą bowiem bycia chrześcijaninem jest „nowe narodzenie” nie ilość uzdrowionych ludzi , często nie wiedzących co to znaczy żyć w Chrystusie.

  Odpowiedz
 2. Sewen napisał ,że „w tym „nauczaniu” ciągle brakuje mi nauczania życia chrześcijańskiego .
  Postawy ,jaką prezentował Jezus” słusznie zauważył,lecz to o czym napisał sewen mamy w naszym życiu i kościele.
  Istotą nauki Jezusa nie było chodzenie i uzdrawianie ,ale przyprowadzanie ludzi do Ojca ,uczy uczniów bliskiej relacji,potocznie „modlitwy” i Torben podkreśla ,że bez bliskiej relacji nie ma życia w Chrystusie,a życie obok Niego prowadziłam bardzo długo ,bo wciąż byłam nie dojrzała ,zbyt mało wyuczona ,prawie zapisałam się na szkołę biblijną ,aż poczułam się wypalona pusta,zaczęłam pytać Boga co jest nie tak i zaraz mi odpowiedzał ,ze takie szkoły nie uczą bycia uczniem,ale członkiem organizacji .
  Bezkompromisowość?Jak długo można iść na układy z” ekumenią ,która zwodzi cały świat” ,chcę żyć jak uczeń Chrystusa bez obłudy ,zakłamania,grzechu i wskazywania na to ,że jestem nieporadna.
  „Czy zatem nasze chrześcijańskie życie ma obfitować w uzdrowienia i chrzest wodny nowo napotkanych ludzi?”Tak!
  „A może jednak nauka życia w nowej rzeczywistości” Tak !”bo nie jesteście z tego świata”-to mówi Bóg o mnie i Tobie bracie ,siostro.
  „Podstawą bowiem bycia chrześcijaninem jest „nowe narodzenie” nie ilość uzdrowionych ludzi , często nie wiedzących co to znaczy żyć w Chrystusie.”+to prawda ,lecz ja też byłam „nie wiedzącą” dopóki nie zostałam ochrzczona Duchem Swiętym tym samym który wskrzesił Pana Jezusa z martwych.Oby ilość „niewiedzących” zmniejszała się szybko ,bo czas jest bliski!Alleluja!

  Odpowiedz
 3. Torben mówi ciagle o nowym życiu. Odrodzeniu. Przebudzeniu ze stanu w którym wielu ludzi jest w dzisiejszych czasach. Chrzest, to początek – początek nowego życia. Uzdrawianie to jeden z elementów drogi ucznia. „Sewen” słuchasz ale nie słyszysz. Torben przekazuje nam słowo Boże – przypomina że Duch Święty jest w nas. Wielu ludzi utraciło wiarę w Boga, poprzez chrzest, uzdrawianie ponownie wraca wiara i „ogień”, pragnienie głoszenia o Jezusie, o Bogu. Czy ty chcesz otrzymać od Torbena kodeks postępowania ? On mówi: słuchaj co Bog mowi, rób co Bog ci podpowiada, podążają za nim – otwórz oczy i serce. Głoś słowo Boże, czy w tym nie zawiera się życie? Bardzo spodobał mi się tekst „wyrzuć telewizor” 🙂 wyjdź do ludzi ! To jest nauka nowej rzeczywistości !
  Piękne słowa i muzyka na zakończenie tej lekcji, wzruszyłam się. Niech Bóg nas prowadzi.

  Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This