Wracaj do Słowa.

53f62086e4b0c7127ef6f9a3Co jakiś czas ludzie zadają nam pytania dotyczące różnych nauczań, które publikujemy na stronie. Czy się z tym zgadzamy w pełni, co sądzimy itd. Musimy się Wam przyznać, że nie znamy całego nauczania wszystkich usługujących, których umieszczamy i będziemy umieszczać. Staramy się wybierać te kazania, które są zachęcające, zawierające w sobie przesłanie o łasce i bezwarunkowej miłości Boga, uzupełniające siebie nawzajem.

Mimo to nie wszystko w tych nauczaniach wyraża nasze osobiste poglądy i opinie, ale mamy zaufanie do Was, że weźmiecie tylko to co dobre i budujące. Bądźcie tego samego ducha co Żydzi w Berei (Dz 17:11) – niech Pismo będzie Waszym ostatecznym potwierdzeniem i zapewnieniem, że wybieracie dobrze. Zbyt często odrzucamy i przyjmujemy jakieś nauczanie na podstawie zasłyszanych informacji lub plotek. Zamiast tego powinniśmy sprawdzać „czy tak się rzeczy mają” i badać Słowo. To ono ma ostateczny autorytet i moc aby zmienić nasze poglądy.

Rozpoczęliśmy z czterema nauczycielami i kilkoma ich kazaniami. Nie byliśmy wstanie wszystkich od razu umieścić, stąd prosimy Was o cierpliwość. Staramy się umieszczać coraz więcej nauczań, tak samo i nauczycieli.

Na marginesie! Wobec tak wielkiej ilości wszelkich nauczań dostępnych w internecie można czuć się czasami zagubionym. Bez względu na łatwą dostępność kazań wszelkiej maści pamiętaj, że reprezentują one ludzkie przekonania. Prawdziwą wartością jest Twój czas spędzony ze Słowem. Nie zapominaj o tym. Nie szukaj wymówek, ani nie bądź zawstydzony, że coś jest dla Ciebie niezrozumiałe.

To co najważniejsze – poproś Ducha Świętego, Ducha Mądrości i Pocieszyciela, niech pokazuje Ci Pismo, niech będzie Twoim Nauczycielem. To On jest ostatecznie Tym, którego prowadzenie i objawienie powinniśmy odkrywać we wszelkich nauczaniach, jak i prywatnym studiowaniu Słowa. Bierzcie tylko to co Duch Święty indywidualnie potwierdza w Waszych sercach i jest zgodne ze Słowem. Co Was zachęca, przybliża do Boga czy inspiruje. Jeśli coś Cię niepokoi, wprowadza w zamieszanie, lub nie buduje, zostaw, jeśli będzie od Boga to się ostoi, zawsze w swoim czasie możesz do tego wrócić.

Dodatkowo dla Waszej wygody umieściliśmy na głównej stronie na prawym pasku bocznym linki do czterech stron, gdzie znajdują się przydatne narzędzia do samodzielnego studiowania Biblii. Zachęcamy Was do korzystania z nich.

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This