Joseph Prince: Bóg na pewno pokaże Ci swoją dobroć

2 Sam. 9:7
I rzekł do niego Dawid: Nie bój się, gdyż chcę ci wyświadczyć łaskę ze względu na twego ojca, Jonatana. Chcę ci zwrócić całą posiadłość ziemską Saula, twego dziada, ty sam zaś będziesz jadał u mojego stołu po wszystkie czasy.

Kiedy ludzie w pałacu usłyszeli, że król Saul i jego syn Jonatan zginęli w bitwie, spanikowali. Obawiając się, że Dawid przyjdzie objąć tron i zabije wszystkich synów i wnuków Saula, uciekli aby ratować swoje życie. Opiekunka wzięła Mefiboszeta syna Jonatana i uciekła. Ale jak uciekała 5-letni chłopiec upadł i stał się kulawy na obie nogi (2 Sam. 4:4).

Biedny chłopak nie zostałby kaleką, gdyby ludzie wiedzieli, że Dawid rzeczywiście kochał Jonatana i Saula i opiekowałby się synem Jonatana ze względu na przymierze jakie z nim miał (1 Sam. 18:3).

W tej historii, król Saul reprezentuje rasę ludzką. Jest on jak Adam, który zgrzeszył przeciwko Bogu i utracił wszystko, co Bóg dał człowiekowi. Miał on pozycję, ale nie miał już mocy ze względu na grzech. Jonatan, który pojawił się po Saulu, reprezentuje Jezusa, który przyszedł jako człowiek. Jonatan nie był jak Saul – był dobry, tak jak Jezus nie był jak Adam – Jezus jest perfekcyjnym człowiekiem. Dawid reprezentuje Boga. Więc przymierze Jonatana z Dawidem mówi o Przymierzu Jezusa z Bogiem. Mefiboszet reprezentuje dzisiejszych chrześcijan, którzy są „kulawi” w pewien sposób – chorzy, przygnębieni, strachliwi, biedni itd.

Mefiboszet stał się kulawy z powodu złych wiadomości opartych na kłamstwie. Wielu wierzących dzisiaj cierpi niepotrzebnie, ponieważ wierzą w niewłaściwe rzeczy odnośnie Boga. Myślą oni: „Mój grzech mnie dopadł! Bóg przychodzi po mnie!”.

Mam dobre wieści dla wszystkich Mefiszobetów: Dawid nie czyha na twoje życie! Kiedy Dawid szukał Mefiboszeta, było to po to, aby okazać mu swoją dobroć, zadbać o niego i przywrócić mu ziemię, która należała do Saula jego dziadka.

Podobnie Bóg nie chce cię dopaść. On wie wszystko o twoich grzechach i ciągle cię kocha. To dlatego wysłał Jezusa, aby zapłacił za twój grzech. A ze względu na Swoje przymierze z Jezusem, mówi On ci: „Nie bój się, Ja na pewno okaże ci moją dobroć. Odnowię cię, przywrócę wszystko co straciłeś i będziesz zawsze jeść przy Moim stole!”.

Myśl na dzisiaj
Bóg nie chce cię dopaść, ale okazać ci życzliwość, dać ci zaopatrzenie i odnowienie.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This