Joseph Prince: Jezus zajął twoje miejsce po to, abyś ty mógł zająć Jego

Mat 27:46

A około dziewiątej godziny zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

Czy wiesz, że to na krzyżu Jezus po raz pierwszy zwrócił się do Swego Ojca „Boże”. Wcześniej zawsze zwracał się do Ojca „Ojcze”. Ale na Golgocie, zwrócił się do Ojca „Boże”.

Jezus stracił relację Ojciec-Syn, kiedy reprezentował ciebie i niósł twoje grzechy na krzyż po to, abyś ty dzisiaj mógł zwracać się do Boga „Abba, Ojcze!” (Rzym. 8:15) i miał na zawsze z Bogiem kochającą relację ojciec-syn. Jezus został opuszczony przez Boga i Jego świat stał się bardzo mroczny na tym samotnym wzgórzu, dlatego w twojej najczarniejszej godzinie Bóg zawsze będzie mówić do ciebie: „Nie porzucę cię ani cię nie opuszczę!” (Hebr. 13:5).

W czasie gdy Jezus potrzebował Boga najbardziej, Bóg odwrócił się od Niego. Bóg musiał odwrócić się od Swojego Syna, ponieważ Jego oczy są zbyt święte, aby oglądać wszystkie grzechy, które były w ciele Jego Syna. A ponieważ Bóg odwrócił się od Jezusa, to nigdy nie odwróci się od ciebie. Zamiast tego będziesz widział pełne przychylności Boże oblicze, święcące nad tobą przez cały czas!

Jezus na krzyżu zajął także twoje miejsce braku ochrony. Po raz pierwszy zrezygnował z Bożej ochrony, dlatego ty możesz ją mieć każdego dnia twojego życia! A ponieważ On stał się grzechem, to wziął twoje przekleństwo na krzyż, dlatego dzisiaj, gdy bierzesz Jego dar sprawiedliwości, otrzymujesz tylko błogosławieństwa od Boga.

Jezus otrzymał pełne uderzenie Bożego gniewu na Swoim ciele raz i na zawsze, gdy niósł twoje grzechy. Cały Boży gniew i potępienie spadły na Niego, pochłaniając wszystkie twoje grzechy, aż Boży gniew został wyczerpany.

Dzisiaj, Bóg nie gniewa się na ciebie. Ciało Jezusa pochłonęło wszystko – twoje grzechy, przekleństwa, Boży gniew i potępienie. Wiec żyj spodziewając się zobaczyć nie sąd, ale dobroć i błogosławieństwo Boga!

Myśl na dzisiaj
Żyj spodziewając się zobaczyć nie sąd, ale dobroć i błogosławieństwo Boga.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This