Joseph Prince: Oczekuj, że dobre rzeczy będą ci się przytrafiały

Efez. 6:17
Weźcie też przyłbicę [hełm] zbawienia…

Kiedy dzwoni telefon o dziwnej porze, większość ludzi myśli: „O nie, to muszą być złe wieści”. Nie myślą: „Ciekawe co to za dobra wiadomość, że nie może czekać do jutra!”.

Gdy słyszymy: „Szef chce cię widzieć” instynktownie myślimy: „O nie, niedobrze”. Ale skąd możemy wiedzieć, że nie chodzi o awans?

Nasze umysły są nastawione negatywnie. Więc aby strzec nasze umysły przed negatywnymi myślami, zakładamy „hełm zbawienia”, którym jest „nadzieja zbawienia” (1 Tes. 5:8).

Jeśli przechodzisz teraz przez próbę, założenie hełmu nadziei zbawienia oznacza, że ufnie oczekujesz, że spotkają cię dobre rzeczy. To znaczy, że wybierasz wierzyć, że próba, przez którą przechodzisz jest tylko tymczasowa, ponieważ Bóg cię przez nią przeprowadzi. Oznacza to, że wierzysz, że ten trudny okres zakończy się twoim zbawieniem – twoim zabezpieczeniem, ochroną, pomyślnością, zdrowiem i dobrobytem!

Możesz nie wiedzieć co się stanie w tym tygodniu. Ale jedna rzecz jaką możesz zrobić to założenie hełmu nadziei zbawienia i powiedzenie sobie, że to będzie fantastyczny tydzień!

„No wiesz pastorze Prince, nigdy nie wiesz czego możesz się spodziewać. Słyszymy ostatnio tak dużo złych wieści – kolejny wybuch epidemii grypy, firmy redukują zatrudnienie… Naprawdę mam nadzieje, że nie zostanę zwolniony z pracy. Ale nie mogę być pewien. Trzymam kciuki”.

Mój przyjacielu, biblijna nadzieja to nie „mam nadzieję, że…” ale „wiem, że…”! Możesz ufnie oczekiwać, że dobre rzeczy będą ci się działy, bo nie jesteś jak ludzie ze świata. Jesteś dzieckiem żywego Boga. Masz zbawiciela, który czuwa nad tobą. Jest więcej aniołów opiekujących się tobą niż demonów próbujących ci zaszkodzić. I Ten, który jest w nas, większy jest, niż ten, który jest na świecie (1 Jan. 4:4). Mamy wszelkie powody, by ufnie oczekiwać, że dobre rzeczy będą nam się przytrafiały!

Myśl na dzisiaj
Jako dziecko żywego Boga, możesz ufnie oczekiwać dobrych rzeczy w twoim życiu.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This