Joseph Prince: Powód zmartwychwstania

Rzym. 4:25
który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego.

Biblia mówi nam, że Chrystus został wydany za nasze grzechy i wzbudzony z martwych dla naszego usprawiedliwienia. Możesz już wiedzieć dlaczego Jezus umarł za nasze grzechy, ale czy znasz znaczenie tego, że Bóg Go wskrzesił?

Pozwól, że przedstawię ilustrację, która pomoże ci zrozumieć znaczenie zmartwychwstania.

Powiedzmy, że mieszkasz w obcym kraju. Pewnego dnia zdarzyło ci się złamać jedno z najważniejszych praw w tym kraju. Możesz odwołać się do króla o łaskę. Król mówi: „Prawo to prawo. Nie mogę naginać prawa dla ciebie. Co wtedy inni powiedzą o mojej uczciwości? Jednakże, jeśli znajdziesz zastępcę, który weźmie twoją kare – 3 miesiące w więzieniu – pozwolę na to”.

Dzięki łasce Bożej, znalazłeś chętnego zastępcę. Poszedł on do więzienia w twoim imieniu i nie widzisz go przez jakiś czas. Mijają dni, tygodnie, miesiące.

Teraz, skąd będziesz wiedział, że twoje przestępstwo zostało w pełni spłacone? Kiedy będziesz w stanie spać spokojnie odnośnie swoich przewinień? Będzie to wtedy, kiedy zobaczysz, że twój zastępca jest znowu na wolności! Gdy zobaczysz go poza więzieniem, będziesz wiedział, że wyrok został odbyty. Teraz będziesz wiedział, że jesteś usprawiedliwiony i nikt nie może wnieść oskarżenia przeciwko tobie, za twoje stare wykroczenia. Nie będziesz się już bał, że król lub jego straż przyjdą po ciebie, ponieważ wiesz, że ten, który poniósł karę za ciebie, chodzi wolno.

Umiłowany, Jezus, twój zastępca, zapłacił dług, którego ty nie byłeś w stanie spłacić. Na krzyżu poniósł On grzechy całego świata. Bóg włożył wszystko na Jezusa i wtedy ukarał Go za każdy z tych grzechów, aż był w pełni usatysfakcjonowany. A ponieważ był tak bardzo zadowolony z tego co Jezus zrobił, to wskrzesił Go z martwych.

Dzisiaj, grób Jezusa pozostaje pusty. Nie ma Go tam, bowiem powstał z martwych. Jego zmartwychwstanie i pusty grób są na zawsze naszym zabezpieczeniem, że zostaliśmy w pełni usprawiedliwieni. Nie musisz już się bać Bożego sądu za twoje grzechy. Jego sprawiedliwość jest po twojej stronie!

Myśl na dzisiaj
Zmartwychwstanie Jezusa i pusty grób są na zawsze naszym zapewnieniem, że zostaliśmy w pełni usprawiedliwieni!

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This