Joseph Prince: Światłość świata ujawnia Twoją doskonałość

Jan. 8:12
A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.

Kiedy byłem nastolatkiem, słyszałem nauczycieli mówiących: „Jezus jest światłością świata. Więc nie myśl ani przez chwilę, że możesz zrobić cokolwiek za Jego plecami. Jego światło ujawni wszelkie złe rzeczy, jakie zrobiłeś!”. Przez to bałem się przyjść blisko Boga, obawiając się, że Jego chwalebne światło może pokazać moje wady, słabości i wstyd.

Ale czy to jest to, co „światłość świata” czyni?

Prawda znajduje się w kontekście tego wersetu. Jezus oświadczył, że jest światłością świata zaraz po tym, jak powiedział do kobiety złapanej na cudzołóstwie: „Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?”.

Kiedy ona odpowiedziała: „Nikt, Panie!”, On powiedział do niej: „I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz”. Potem Biblia mówi nam, że „Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata…” (Jan. 8:10-12).

Jak cudownie jest wiedzieć, że gdy Jezus powiedział: „Ja jestem światłością świata”, Jego światło nie było po to, aby pokazać grzech kobiety, ponieważ przed chwilą powiedział jej, że jej nie potępia.

To mówi nam, że nie musimy się obawiać, gdy przychodzimy w Bożą obecność. On nie czeka, aby ukarać nas za nasze porażki i błędy. Jego światło nie ujawnia naszych grzechów i wstydu ani nie potępia nas. Jego chwalebne światło jest po to, aby pokazać nam, jak doskonale krew Jego Syna, zmyła nasze grzechy! To dlatego Jezus mógł powiedzieć, że jej nie potępia – ponieważ wiedział, że On zostanie potępiony za jej grzech, a także i nasze, na krzyżu.

Umiłowany, światło Jezusa odkrywa prawdę, że nasze grzechy zostały całkowicie usunięte. Pokazuje jak doskonali i nieskazitelni jesteśmy z powodu doskonałego dzieła Chrystusa na krzyżu. Gdy to wiesz, to możesz śmiało wejść w Bożą obecność wiedząc, że masz światło żywota, które daje ci łaskę i nadzieję!

Myśl na dzisiaj
Światło Jezusa odkrywa prawdę, że nasze grzechy zostały całkowicie usunięte.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This