Joseph Prince: Życie pod Nowym Przymierzem

Hebr. 8:10
Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je…

Do jakich praw odwołuje się Bóg mówiąc: „Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je”? Z pewnością nie odnosi się do Dziesięciu Przykazań, znanych jako prawo Starego Przymierza, ponieważ powiedział, że znalazł braki w tym przymierzu i uznał je za przestarzałe (Hebr. 8:7-9,13).

Prawa, które Bóg wkłada w nasze umysły i wypisuje na naszych sercach odnoszą się do królewskiego prawa miłości (Mat. 22:37-40), doskonałego prawa wolności (Jak. 1:25) i do prawa wiary (Rzym. 3:27). To są prawa Nowego Przymierza.

Żyjesz według praw Nowego Przemierza, gdy jesteś świadomy jak bardzo Bóg cię kocha. A im bardziej jesteś świadomy Jego miłości do ciebie, tym bardziej twoje serce jest wypełnione miłością. Kiedy to nastąpi będziesz kochał Boga i ludzi wokół ciebie bez wysiłku w ponadnaturalny sposób. To właśnie oznacza, że Bóg wypisał w twoim sercu królewskie prawo miłości – że my kochamy, bo Bóg pierwszy pokochał nas (1 Jan. 4:19).

Po drugie, gdy wiesz, że jesteś całkowicie akceptowany przez Boga z powodu ofiary Jezusa, to masz odwagę i wolność jako dziecko Boga, przyjść ze śmiałością w obecność twojego niebiańskiego Ojca. A w Jego obecności, może On wypisać nowe pragnienia w twoim sercu. Przekonasz się, że będziesz chciał robić właściwe rzeczy we właściwym czasie. Będziesz prowadził całkowicie zwycięskie życie. To jest doskonałe prawo wolności działające w twoim życiu.

Po trzecie, kiedy czujesz to, co Bóg wypisuje w twoim sercu i co wkłada do twojego umysłu i przez to twoja wiara jest pobudzona powodując, że ufasz Jemu i Jego miłości do ciebie, nazywa On to przestrzeganiem prawa wiary. Kiedy tak się dzieje, w cokolwiek wierzysz, to otrzymujesz!

Mój przyjacielu, Bóg uczynił łatwym – a ty przekonasz się, że to ekscytujące – prowadzić życie w ramach Nowego Przymierza.

Myśl na dzisiaj
Żyjesz według praw Nowego Przemierza, gdy jesteś świadomy jak bardzo Bóg cię kocha.

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This