Którym sprawiedliwym człowiekiem chcesz być?

1 Moj. 24:1

A Abraham zestarzał się i posunął się w latach; Pan zaś błogosławił Abrahamowi we wszystkim.

Biblia mówi, że Abraham był sprawiedliwy. Ale czy wiesz, że jego bratanek Lot też był sprawiedliwy (2 Piotr. 2:7-8)? Jednak obaj prowadzili bardzo różne życia. Chociaż żyli pod Bożą łaską około 400 lat przed nadaniem prawa, Abraham był bardzo błogosławiony, podczas gdy Lot wiele stracił!

Obaj mieli wielkie trzody i stada. Kiedy ich pasterze zaczęli się kłócić o przestrzeń do wypasu, Abraham wystąpił z inicjatywą zawarcia pokoju. Pozwolił Lotowi wybrać ziemię, którą chciał. Obaj byli sprawiedliwi ale jeden był bardziej łaskawy niż drugi.

Lot wybrał dobrze nawodniony obszar nadjordański, gdzie znajdowały się miasta Sodoma i Gomora. Osiedlił się tam i rozbijał swoje namioty aż do Sodomy. W końcu zamieszkał w Sodomie. W Biblii Sodoma i Gomora reprezentują grzeszny styl życia. Niektórzy chrześcijanie myślą: „Skoro jestem sprawiedliwy przez wiarę i jestem pod Bożą łaską, mogę prowadzić grzeszne życie”.

Nauczmy się czegoś od Lota. Najpierw zobaczył Sodomę, następnie skierował swoje kroki w jej kierunku, aż w końcu wszedł do niej. Lubię to, co pewien wielki mąż Boży powiedział: „Grzech zaprowadzi cię dalej niż chcesz iść, zatrzyma cię dłużej niż chcesz zostać i będzie cię kosztować więcej niż chcesz zapłacić”. Co ostatecznie zapłacił Lot?

Został uprowadzony, gdy czterej królowie splądrowali Sodomę i Gomorę. A nawet po tym jak Abraham uratował go z Bożą pomocą, nie nauczył się swojej lekcji. Poszedł z powrotem do Sodomy. Niektórzy chrześcijanie żyją od jednego wyzwolenia z upadku do drugiego. Bóg uwalnia ich, na przykład od długu a oni potem wracają do pożyczania pieniędzy czy hazardu! Sodoma i Gomora zostały w końcu zniszczone. Lot zbiegł tylko w tym co miał na sobie, a nawet stracił żonę w trakcie ucieczki.

Umiłowany, jesteś sprawiedliwością Bożą w Chrystusie. Gdy naprawdę zrozumiesz co zrobił Jezus, aby uczynić cię sprawiedliwością Bożą, to spowoduje to, że przestaniesz kochać grzech a zaczniesz kochać Boga. Wtedy nie będzie trudne mieć serce dla Boga, takie jak Abraham miał i tak jak Abraham być błogosławionym we wszystkim!

Myśl na dzisiaj
Jako sprawiedliwość Boża w Chrystusie, wybierz życie, które podoba się Bogu i jak Abraham będziesz błogosławiony we wszystkim!

Autor: Joseph Prince

Żródło: www.bogbezreligii.pl

Autor: Redakcja

Podziel się

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This