Torben Søndergaard: Lekcja 11 – Chrzest w Duchu Świętym

Cz.11 – Nie wystarczy być ochrzczonym w wodzie. Musimy być także ochrzczeni w Duchu Świętym – to jest obietnica nowego przymierza. Zgodnie z Biblią, gdy ktoś otrzymuje Ducha Świętego, to zawsze towarzyszy temu widzialny znak. W tej lekcji Torben Søndergaard mówi o tym jak możemy doświadczyć tego oraz jak możemy usługiwać innym by otrzymali chrzest w Duchu Świętym.

Wszystkie nauczania – kliknij
Źródło i tłumaczenie: TLR Polska

Autor: Redakcja

Podziel się

2 komentarze

 1. Czesto myli sie chrzest w Duchu Swietym z „przyjeciem Ducha”, jak cos co dzieje sie w pozniejszym czasie niz zbawienie.
  Zamieszkanie Ducha Swietego ma miejsce w momencie nawrocenia. !!! Ducha Swietego otrzymuje sie na zawsze w momencie uwierzenia. !!! Napelnianie Duchem Swietym jest kontynuowane w dalszym ciagu zycia chrzescijan. Tak jest w moim zyciu i jest to biblijne , nikt nie wkladal na mnie rak bym mogla otrzymac Ducha Swietego.
  List do Efezjan 1:13-14 naucza nas, ze Duch Swiety jest pieczecia zbawienia dla tych wszystkich, ktorzy wierza: „W nim i wy, ktorzy USLYSZELISCIE słowo prawdy, ewangelie zbawienia waszego, i UWIERZYLISCIE w niego, zostaliscie zapieczetowani obiecanym Duchem Swietym, ktory jest rekojmia dziedzictwa naszego, az nastąpi odkupienie wlasnosci Bozej, ku uwielbieniu chwaly jego.” Duch Swiety nie moglby byc „pieczecia zbawienia”, (Efezjan 1:13-14), jeśli nie jest On otrzymywany w momencie nawrocenia. Wiele fragmentow mowi bardzo wyraznie, ze nasze zbawienie jest zapewnione w momencie gdy przyjmujemy Chrystusa jak Zbawiciela.

  Odpowiedz
  • Jaka jest różnica między nowym narodzeniem a chrztem w Duchu Świętym?

   Źródło

   Ewangelia Jana 4: (13) Odpowiedział jej Jezus, mówiąc: Każdy, kto pije tę wodę, znowu pragnąć będzie; (14) ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.

   Rzeki

   Ewangelia Jana 7,(37) A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. (38) Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.

   Narodzenie na nowo: dla Ciebie, osobiste, sprawia, że jesteś godny nieba, mały wpływ

   Chrzest w Duchu Świętym: czyni Cię skuteczniejszym w ewangelizacji (mądrość, siła przekonania, znaki), większy wpływ, manifestująca się obecność Ducha Świętego jako Pocieszyciela i pełnego mocy Boga. Zanurzenie w mocy Bożej.

   Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This