Torben Søndergaard: Lekcja 2 – Religia czy Jezus?

Zapraszamy do przesłuchania nauczań Torbena Søndergaarda głoszącego na temat Kościoła i ostatniej reformacji. To naprawdę dobre nauczanie pozwoli Ci zobaczyć Ciało Chrystusa w nowej, wspaniałej perspektywie. Zachęcamy Was, abyście nie oceniali pochopnie, ale byli podobnego serca jak Żydzi w Berei, którzy: „przyjęli Oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.” Dz 17:11

Wszystkie nauczania – kliknij

Źródło i tłumaczenie: TLR Polska i Moc Jezusa

Autor: Redakcja

Podziel się

8 komentarzy

 1. Piekne , budujace nauczanie–dziekuje za tlumaczenie !!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 2. Kochani, bardzo jestem wam wdzięczna za te wykłady, doceniam wasz trud i zaangażowanie w budowanie Bożego Krolestwa. Proszę jesli to mozliwe, zeby byla taka opcja ściągnięcia na tablet czy komputer.mam bowiem parę siostr z ktorymi się spotykam i dziele a nie ma tam internetu. Blogoslawie was serdecznie w Jezusie Chrystusie. Zosia

  Odpowiedz
  • Dziękujemy za słowa zachęty. Niestety na ten moment nie możemy wprowadzić takiej opcji, ale będziemy o tym myśleć jeśli taka jest Wasza potrzeba.

   Odpowiedz
 3. bardzo bardzo dobre nauczani tylko szkoda ze nie tlumaczone torben jest to to czego od dawna mialo byc nauczane pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Z zaciekawieniem oczekuję dalszych części ,choć w trakcie nasuwa mi się pytanie:Czy jest też tu mowa o potrzebie nawrócenia ,nowego narodzenia?
  Jeśli nie ,to działanie takie czyni z ludzi „uzdrawiaczy ” a nie dzieci Boże.
  Czy ktoś z Was przeszedł już wszystkie części tego nauczania.?
  Zaznaczam ,że w swojej młodości robiłem to samo ,tylko że w Polsce zostało to szybko stłumione i było bez echa .
  Każde jednak takie zwiastowanie zaczynało sie od uświadomienia człowiekowi w jakim jest stanie i co otrzymuje z rąk Chrystusa.
  Nie widzę ty upamiętania ,potrzeby pokuty .
  Ludzie staja się na dzień dobry działaczami .
  Czy się mylę?

  Odpowiedz
  • Witaj, nie wiem, być może otrzymałes już odpowiedż na swoje pytanie o potrzebę nawrócenia i bycia nowonarodzonym. Słuchałam dość dokładnie wykładu i Torben dość często mówi tutaj o nawroceniu się a w czterdziestej ósmej minucie pada zdanie „jeżeli jestes nowonarodzony, uwierzyłeś, to idź i działaj zgodnie ze Słowem Bozym” 🙂 Zresztą, a w ogóle mam wrażenie,że Torben zwraca sie świadomie ze swoim przesłaniem do nawróconych, nowonarodzonych chrześcijan .Myślę, że nienawróceni ludzie wogóle nie pojma o czym on mówi.

   Odpowiedz
 5. Narodzenie na nowo jest bardzo wazne , wtedy stajemy się dziećmi Bożymi . Bóg nas duchowo odradza, włączając nas do rodziny Bożej przez relację z Jezusem Chrystusem.To wejście w bezpośredni kontakt ze Stwórcą, nie mistyczny, nie urojony, ale rzeczywisty, odczuwalny, doświadczalny.
  Czlowiek taki musi stac sie prawdziwym chrzescijaninem rowniez w oczach Boga !!! Osoba taka musi miec bliska więz i ścisły związek z Bogiem —– Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu”. Jesli Chrystus jest centrum naszego życia, będziemy przebywać w Nim, a On w nas -to takie chrześcijaństwo bedzie PRAWDZIWE w oczach Pana.
  Musimy byc poznani przez Pana i uznani przez niebo, przez Boga i przez całe wojsko niebieskie jako prawdziwi chrześcijanie, nasze imiona musza byc zapisane w Księdze Życia. Inaczej może się zdarzyć, że Pan spojrzawszy na nas pokręci głową i powie: „Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode Mnie wy, którzy czynicie bezprawie”.nawet jesli bedziemy wolac : Panie, jakże to? Czy nie prorokowaliśmy w imieniu Twoim? w imieniu Twoim nie wypędzaliśmy demonów? Czy w imieniu Twoim nie czyniliśmy wielu cudów? Na nic sie ta nasza mowa zda -bo nie czynilismy tego jak dzieci Boze , ale jak uzdrawiacze !!! Bog zna nasze serca , On wszystko oceni.

  DOBRZE JEST BYC POSLUSZNYM BOGU !!!

  Odpowiedz
  • I to jest istota zwiastowania Ewangelii.
   Wejście z „marszu ” w uzdrawianie jest na pewno nie Chrystusową metodą .
   Bowiem Jezus powiedział uczniom ” Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

   Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This