Torben Søndergaard: Lekcja 8 – Jak głosić Ewangelię?

Cz.8 – Torben Søndergaard odpowiada na pytania, które otrzymał po wcześniejszych lekcjach i pokazuje w jaki sposób opowiada ludziom Ewangelię. Bóg zrobił już wszystko. Teraz ruch jest po twojej stronie. Upamiętaj się, daj się ochrzcić a otrzymasz Ducha Świętego.

Wszystkie nauczania – kliknij

Źródło i tłumaczenie: TLR Polska i Moc Jezusa

Autor: Redakcja

Podziel się

4 komentarze

 1. Ducha Świętego otrzymuje się w momencie uwierzenia w Pana Jezusa Chrystusa jako naszego Zbawiciela (Ewangelia Jana 3:5-16). Ducha Świętego otrzymuje się na zawsze w momencie uwierzenia.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dlaczego wiec tak często myli się chrzest w Duchu Świętym z „przyjęciem Ducha” ???
  Zamieszkanie Ducha Świętego ma miejsce w momencie nawrócenia. Napełnianie Duchem Świętym jest kontynuowane w dalszym ciągu życia chrześcijan !!!!!

  List św. Pawła do Efezjan 1:13-14 naucza nas, że Duch Święty jest pieczęcią zbawienia dla tych wszystkich, którzy wierzą: „W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbieniu chwały jego.”
  Duch Święty nie mógłby być „pieczęcią zbawienia”, (Efezjan 1:13-14), jeśli nie jest On otrzymywany w momencie nawrócenia.

  Odpowiedz
  • po czym moge poznać że otrzymałem Ducha Św. mogę go czuć? słyszeć? co On we mnie robi? zastępuje moje sumienie?

   Odpowiedz
 2. czy będzie ciąg dalszy szkoły pionierów?

  Odpowiedz

Wyślij

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This